Szukając kompletu do sypialni, spotkasz się z różnymi materiałami. Jednak ostatnio dużą popularnością cieszy się bawełna egipska. Ta uznana na całym świecie tkanina wyróżnia się nie tylko jakością, ale również sposobem produkcji. Dlaczego warto wybrać tę pościel? Odpowiedź na to pytanie poznasz w naszym artykule! Zapoznaj się z nim i odkryj zalety oraz właściwości tekstyliów z bawełny produkowanej w Egipcie.

Czym charakteryzuje się bawełna egipska?

Produkuje się ją w północno-wschodniej Afryce. Wyróżnia się na tle innych materiałów szczególnie tym, że zbiory pozyskiwane są tylko ręcznie. Dzięki temu, że nie wymagają użycia maszyn, ryzyko ich uszkodzenia czy zanieczyszczenia jest minimalne, co pozwala uzyskać zarówno proste, jak i gładkie włókna, które mogą osiągnąć nawet do 5 cm długości. Z kolei mała średnica przędzy umożliwia wykonanie bardzo ciasnych splotów na tkaninie, sprawiając, że staje się ona nie tylko delikatna, ale również odporna na zniszczenie. Liczne zalety i właściwości bawełny egipskiej klasyfikują ją jako jeden z najlepszych materiałów do tworzenia pościeli.

Doskonała jakość i trwałość pościeli z bawełny egipskiej

Materiał ten dzięki długim i cienkim włóknom pozwala na wykonanie mocnych, a zarazem delikatnych tkanin, które cechują się odpornością na rozciąganie i mechacenie. To sprawia, że pościel tworzona z bawełny egipskiej jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale również wyjątkowo trwała. Jednak to nie jej jedyne zalety i właściwości. Tekstylia te wyróżniają się również doskonałą zdolnością do zachowania intensywnych kolorów nawet po wielokrotnym praniu, co świadczy o ich wysokiej jakości. Wybierając więc bieliznę pościelową produkowaną z tego materiału, możesz mieć pewność, że będzie prezentować się estetycznie przez długi czas.

Właściwości antyalergiczne i termoregulacyjne bawełny egipskiej

Kolejną zaletą pościeli z tego naturalnego materiału jest jej lekkość. Bawełna egipska nie podrażnia skóry, co czyni ją idealnym wyborem dla alergików oraz dzieci, w tym niemowląt. Oprócz tego ma właściwości higroskopijne i termoregulacyjne. Doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci, zapobiegając przegrzaniu się ciała podczas snu. W dodatku sprawdzi się o każdej porze roku – latem chłodzi i przepuszcza powietrze, natomiast zimą zatrzymuje ciepło, które wydziela ciało człowieka.

Jak prać pościel z bawełny egipskiej?

Aby tekstylia do sypialni służyły jak najdłużej, warto stosować się do kilku zasad pielęgnacji. Pranie w łagodnym detergencie, unikanie silnych środków chemicznych oraz suszenie w niskiej temperaturze to podstawowe kroki, dzięki którym pościel z bawełny egipskiej zachowa swoje właściwości i zalety na lata. Nie zapominaj również o delikatnym prasowaniu – pomoże ono usunąć wszelkie zagniecenia i pozwoli zachować miękkość oraz gładkość materiału.
Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych tekstyliów na pościel, dlatego warto poświęcić czas na wybranie najlepszego z nich. Właściwości i zalety bawełny egipskiej, które przedstawiliśmy powyżej, powinny przekonać każdego do postawienia właśnie na tę tkaninę. Jeśli jesteś zainteresowany wysokiej jakości poszwą na kołdrę, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.